Przedsiębiorco nie jesteś sam! Sprawdź, gdzie szukać pomocy!

2023-10-18

Referat ds. Informacji i Komunikacji pomaga zainteresowanym przedsiębiorcom w dotarciu do dostępnych na rynku źródeł finansowania ich działalności. Konsultacje są udzielane za pośrednictwem infolinii, maili, a także webinariów, czy szkoleń.

Kontynuujemy również publikację naszego Vademecum – praktycznego poradnika zawierającego opis dostępnych form wsparcia, z których mogą korzystać małopolscy przedsiębiorcy i pracownicy małopolskich firm. Znajdują się w nim informacje zarówno o aktualnych formach pomocy przedsiębiorstwom, które znajdują się w  trudnej sytuacji z powodu pandemii Covid-19, oraz innych aktualnych formach wsparcia mających na celu finansowanie i rozwój małopolskich przedsiębiorstw i ich pracowników.

Vademecum dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm (.pdf, 1,51 MB)

W dokumencie znajdują się linki do odpowiednich instytucji / jednostek / agencji, stanowiących źródło publikowanych informacji, gdzie zainteresowani znajdą szczegóły o dostępnym i aktualnym wsparciu. Vademecum jest na bieżąco aktualizowane.

Aktualnie oddajemy również do Państwa dyspozycji poradnik Zasady i możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy w Polsce (.pdf, 1,61 MB), w którym zawarto informacje o możliwości uzyskania zatrudnienia przez obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z trwającym kryzysem wojennym w Ukrainie.

Ponadto przygotowaliśmy Instrukcję składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP (.pdf, 1,38 MB) , Instrukcję rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (.pdf, 869 KB) oraz Instrukcję rejestracji konta na platformie PUE ZUS (.pdf, 1,41 MB) , które ułatwią ubieganie się o wymienione w Vademecum formy wsparcia.

Opracowaliśmy również poradnik Baza Konkurencyjności – praktyczne aspekty (.pdf, 1,61 MB), dla tych z Państwa, którzy realizują projektu finansowane z RPO WM.

Vademecum dla przedsiębiorców i pracowników małopolskich firm (.pdf, 1,51 MB)

Instrukcja składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP (.pdf, 1,38 MB)

Instrukcja rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (.pdf, 869 KB)

Instrukcja rejestracji konta na platformie PUE ZUS (.pdf, 1,41 MB)

Baza Konkurencyjności – praktyczne aspekty (.pdf, 1,61 MB)

Zasady i możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy w Polsce (.pdf, 1,61 MB)