GOZ w szkole

Edukacja dla gospodarki obiegu zamkniętego

Co uczniowie i uczennice mogą zrobić dla ochrony środowiska i klimatu? Okazuje się, że całkiem sporo! Już teraz zobacz webinar o wprowadzaniu modeli gospodarki obiegu zamkniętego i zacznij ekologiczną rewolucję w swojej szkole. Wspólnie zadbajmy o zieloną przyszłość!

Gospodarka obiegu zamkniętego – zwana także gospodarką cyrkularną – to model wytwarzania, przetwarzania i konsumpcji, oparty na racjonalnym wykorzystywaniu zasobów, w którym wszystko odbywa się z poszanowaniem natury i nic się nie marnuje.

Podstawowym założeniem GOZ jest zamykanie obiegów surowców, energii oraz produktów, aby dodatkowo nie eksploatować nieodnawialnych zasobów Ziemi, a także by maksymalnie wykorzystać to, co już pozyskano i wprowadzono do użytku. W jaki sposób?


Konkurs na GOZ-owe rozwiązania dla szkół

Weź udział w bezpłatnym webinarze, dowiedz się, jakie są sposoby, aby Twoja szkoła została liderem GOZ i zacznij działać już dziś! Najciekawsze ekoinicjatywy otrzymają nagrodę finansową. Zgłoszenia do konkursu ruszą już niebawem. Obserwuj kanały informacyjne Małopolskiego Centrum Przedsiębiorczości, aby być na bieżąco.

 

Materiały edukacyjne do pobrania

➥ Plakat GOZ w szkole (.pdf)
➥ Model gospodarki obiegu zamkniętego (.pdf)
➥ Zamknięty obieg zasobów (.pdf)
➥ Świadome wybory konsumenckie (.pdf)
➥ Granice planetarne (.pdf)