Informacja o Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości dla osób głuchych

2023-12-06

 

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości, w skrócie MCP, jest jednostką organizacyjną Województwa Małopolskiego. Dyrektorem MCP jest doktor Rafał Solecki.

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości przekazuje pieniądze z Unii Europejskiej na zadania, które wpływają na rozwój małopolskich firm i lepszy poziom życia mieszkańców województwa. Centrum przyjmuje i ocenia wnioski o dofinansowanie. Podpisuje umowy i pilnuje realizacji projektów.

Wspieramy między innymi:

  • przedsiębiorców – dzięki temu firmy szybciej się rozwijają,
  • edukację – szkoły i przedszkola, w tym na kształcenie zawodowe,
  • instytucje wspierające rodziny i osoby w trudnej sytuacji.

Nasza misja brzmi: Zmieniamy Małopolskę na lepsze

W Małopolskim Centrum Przedsiębiorczości działa Zespół Ekodoradców. Zespół wspiera firmy w obszarze ochrony środowiska. Udziela niezbędnych informacji przedsiębiorcom, współpracuje z różnymi podmiotami działającymi na rzecz ochrony środowiska oraz promuje dobre praktyki dotyczące działań prośrodowiskowych. Działalność ekodoradców jest bezpłatna. Ekodoradcy są mobilni. Mogą świadczyć usługi bezpośrednio w siedzibie przedsiębiorcy.

Dbamy o to, aby nasza siedziba była dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Równolegle do bocznej ściany budynku, w odległości około 30 metrów od wejścia głównego, wyznaczono trzy miejsca postojowe dla osób z niepełnosprawnościami. Miejsca oznakowane są piktogramami przedstawiającymi osobę na wózku inwalidzkim, wymalowanymi na bruku. Wejście główne znajduje się od strony ul. Jasnogórskiej. Szklane drzwi wejściowe otwierają się automatycznie. Na wprost wejścia znajdują się trzy windy, dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami. Windy posiadają poręcze i są odpowiednio szerokie. Dodatkowo zostały wyposażone w lustra umieszczone naprzeciwko wejścia do kabiny. Drzwi do windy rozsuwane są na prawą stronę. Po lewej stronie kabiny znajduje się panel sterujący, wyposażony w dodatkowe oznakowania dla osób niewidomych (wypukłe cyfry opisane alfabetem Braille’a). Windy wyposażone są w komunikaty głosowe informujące o zamknięciu drzwi i numerze piętra, na którym zatrzymuje się winda. Szerokość korytarzy i drzwi oraz brak zmian poziomów zapewnia przestrzeń wolną od przeszkód.

Toalety dla osób z niepełnosprawnościami są na każdym piętrze budynku.

Można do nas przyjść z psem asystującym oraz psem przewodnikiem.

Centrum znajduje się przy ulicy Jasnogórskiej 11 w Krakowie. Jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 16.00.

Naszych Klientów obsługujemy w Sekretariacie, który zlokalizowany jest na drugim piętrze. Pracownicy sekretariatu podpowiedzą jak załatwić sprawę.

Klienci centrum w celu załatwienia sprawy lub złożenia zapytania mogą:

  • napisać pismo i wysłać je na adres: ul. Jasnogórska 11, 31-358 Kraków
  • przynieść pismo do sekretariatu,
  • napisać e-mail na adres: sekretariat@mcp.malopolska.pl
  • zadzwonić pod numer telefonu: 12 376 91 00
  • napisać i wysłać pismo faksem pod numer 12 376 91 20
  • skorzystać z elektronicznej skrzynki podawczej e-PUAP (www.epuap.gov.pl): /MCP/skrytka lub /MCP/SkrytkaESP
  • odnaleźć nasz profil na Facebooku (fb.com/MalopolskieCentrumPrzedsiebiorczosci) i napisać wiadomość.

Osoby słabosłyszące i głuche mogą kontaktować się z Nami przez wideotłumacza (tłumacza języka migowego on-line). Wystarczy mieć dostęp do internetu oraz kamerę w swoim komputerze, telefonie lub innym urządzeniu. Z wideotłumaczem można się połączyć wchodząc na stronę Polskiego Związku Głuchych Oddział Łódzki. Usługa jest bezpłatna. Z wideotłumacza można również skorzystać podczas wizyty w naszej siedzibie.

Dane teleadresowe:

Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości
ul. Jasnogórska 11, 31-358 Kraków
tel.: 12 376 91 00, fax: 12 376 91 20
e-mail: sekretariat@mcp.malopolska.pl