Przedsiębiorco nie jesteś sam! Sprawdź, gdzie szukać pomocy!

2024-02-22

Referat ds. Informacji i Analiz pomaga zainteresowanym przedsiębiorcom w dotarciu do dostępnych na rynku źródeł finansowania ich działalności. Konsultacje są udzielane za pośrednictwem infolinii, maili, a także webinariów, czy szkoleń.

Kontynuujemy również publikację naszego Vademecum – praktycznego poradnika zawierającego opis dostępnych form wsparcia, z których mogą korzystać małopolscy przedsiębiorcy i pracownicy małopolskich firm. Znajdują się w nim informacje zarówno o aktualnych formach pomocy przedsiębiorstwom, które znajdują się w  trudnej sytuacji z powodu pandemii Covid-19, oraz innych aktualnych formach wsparcia mających na celu finansowanie i rozwój małopolskich przedsiębiorstw i ich pracowników.

Vademecum dla przedsiębiorców i pracowników 22.02.2024 (.pdf, 1,21 MB)

W dokumencie znajdują się linki do odpowiednich instytucji / jednostek / agencji, stanowiących źródło publikowanych informacji, gdzie zainteresowani znajdą szczegóły o dostępnym i aktualnym wsparciu. Vademecum jest na bieżąco aktualizowane.

Aktualnie oddajemy również do Państwa dyspozycji poradnik Zasady i możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy w Polsce (.pdf, 1,61 MB), w którym zawarto informacje o możliwości uzyskania zatrudnienia przez obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z trwającym kryzysem wojennym w Ukrainie.

Ponadto przygotowaliśmy Instrukcję składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP (.pdf, 1,38 MB) , Instrukcję rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (.pdf, 869 KB) oraz Instrukcję rejestracji konta na platformie PUE ZUS (.pdf, 1,41 MB) , które ułatwią ubieganie się o wymienione w Vademecum formy wsparcia.

Opracowaliśmy również poradnik  Baza Konkurencyjności – praktyczne aspekty (.pdf, 1,61 MB), dla tych z Państwa, którzy realizują projektu finansowane z RPO WM.

Vademecum dla przedsiębiorców i pracowników 22.02.2024 (.pdf, 1,21 MB)