Wsparcie przedsiębiorstw

2024-05-08

Referat ds. Informacji i Analiz  pomaga zainteresowanym przedsiębiorcom w dotarciu do dostępnych na rynku źródeł finansowania ich działalności. Konsultacje są udzielane za pośrednictwem infolinii, maili, a także webinariów, czy szkoleń.

Kontynuujemy również publikację naszego Vademecum – praktycznego poradnika zawierającego opis dostępnych form wsparcia, z których mogą korzystać małopolscy przedsiębiorcy i pracownicy małopolskich firm. Znajdują się w nim informacje zarówno o aktualnych formach pomocy przedsiębiorstwom, które znajdują się w  trudnej sytuacji z powodu pandemii Covid-19, oraz innych aktualnych formach wsparcia mających na celu finansowanie i rozwój małopolskich przedsiębiorstw i ich pracowników.

Vademecum dla przedsiębiorców i pracowników 08.05.2024 (pdf. 1,3 MB).

W dokumencie znajdują się linki do odpowiednich instytucji / jednostek / agencji, stanowiących źródło publikowanych informacji, gdzie zainteresowani znajdą szczegóły o dostępnym i aktualnym wsparciu. Vademecum jest na bieżąco aktualizowane.

Aktualnie oddajemy również do Państwa dyspozycji poradnik Zasady i możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy w Polsce (.pdf, 1,61 MB), w którym zawarto informacje o możliwości uzyskania zatrudnienia przez obywateli Ukrainy, którzy przybyli do Polski w związku z trwającym kryzysem wojennym w Ukrainie.

Ponadto przygotowaliśmy instrukcje, które ułatwią ubieganie się o wsparcie, tj. Instrukcję składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP (.pdf, 1,38 MB), Instrukcję rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (.pdf, 686 KB) oraz Instrukcję rejestracji konta na platformie PUE ZUS (.pdf, 1,41 MB), które ułatwią ubieganie się o wymienione w Vademecum formy wsparcia.

Informacje dotyczące Bazy Konkurencyjności znajdą Państwo na stronie Baza Konkurencyjności (funduszeeuropejskie.gov.pl)

Instrukcja składania wniosku o utworzenie Profilu Zaufanego oraz zakładania konta na ePUAP(.pdf, 1,38 MB)

Instrukcja rejestracji konta na portalu Praca.gov.pl (.pdf, 686 KB)

Instrukcja rejestracji konta na platformie PUE ZUS(.pdf, 1,41 MB)

Zasady i możliwości zatrudnienia obywateli Ukrainy w Polsce (.pdf, 1,59 MB)

Kontakt:
Małopolskie Centrum Przedsiębiorczości
ul. Jasnogórska 11, 31-358 Kraków

tel. 451 071 302,

tel. 451 071 303,

tel. 451 071 304,