Podstawowe informacje

2023-11-16

Poszukujesz środków na realizację innowacyjnych pomysłów w Twojej firmie, myślisz o jej rozwoju, chcesz wprowadzić na rynek nowe usługi lub projekty? Tu znajdziesz informacje, które mogą Ci w tym pomóc. Sprawdź, jakie działania będziemy realizować w najbliższych latach i jak dofinansowanie z Funduszy Europejskich może przyczynić się także do Twojego sukcesu.

Dla przedsiębiorców otwierają się nowe szanse na rozwijanie kompleksowych projektów badawczo-rozwojowych, inwestowanie w badania oraz wprowadzanie nowatorskich pomysłów. Firmy mogą także skorzystać z bonów na innowacje oraz rozwiązań związanych z cyfrową transformacją i bezpieczeństwem w sieci.

Program Fundusze Europejskie dla Małopolski 2021-2027 oferuje wsparcie także firmom, które dopiero rozpoczęły swoją działalność. Nie zabraknie również działań, które wzmocnią małopolskie przedsiębiorstwa, by były bardziej konkurencyjne na rynku krajowym i zagranicznym. Budowanie międzynarodowych sieci współpracy, targi, wizyty studyjne to tylko część gospodarczej oferty programu.

Na przedsiębiorców czeka łącznie blisko 312 mln euro.

W ramach prowadzonych przez nas w obecnej perspektywie finansowej działań, odpowiadamy za wybór projektów, podpisywanie umów z beneficjentami, nadzór nad realizacją projektów i wypłacanie kolejnych funduszy. Czuwamy także nad prawidłową realizacją projektów.

Zobacz harmonogram naboru wniosków MCP (xlsx, 629 KB) – stan na 11.06.2024