Liderzy GOZ Małopolski 2024 wybrani!

2024-06-21

Miło nam przekazać wyniki III edycji G⭮Z Lider Małopolski, które ogłoszono wczoraj na uroczystej gali w krakowskim oddziale Narodowego Banku Polskiego. Spośród zgłoszonych do konkursu podmiotów w kategorii BIZNES zwyciężyły następujące firmy:

 

I miejsce: VELVET CARE sp. z o.o.
Za: „duży wkład na rzecz transformacji w kierunku gospodarki o obiegu zamkniętym w zakresie cyrkularnego gospodarowania zasobami wodnymi, poprzez zamknięcie obiegu wody w 90% i ograniczenie do niezbędnego minimum wykorzystania wody świeżej w procesach technologicznych”.

II miejsce: FIXIT SA
Za: „realizację w prowadzonej działalności gospodarczej różnych modeli biznesowych z obszaru GOZ – w szczególności za wydłużanie cyklu życia urządzeń elektroniki użytkowej poprzez ich naprawę i regenerację, wsparcie producentów w zakresie ekoprojektowania oraz wykorzystywanie do przesyłek opakowań pochodzących z recyklingu”.

III miejsce: WOSKOWIJKI BY MALU
Za: „stworzenie i wprowadzenie na rynek woskowijek, czyli naturalnych opakowań do żywności, mających zastąpić folię spożywczą, aluminiową, bądź jednorazowe pojemniki plastikowe. Woskowijki są wielokrotnego użytku, przybierają formę zwijanych w nie przedmiotów i mają właściwości antybakteryjne, co dodatkowo wpływa na przedłużenie świeżości zapakowanej w nie żywności”.

 

Z kolei w gronie Laureatów w kategorii SZKOŁA znalazły się takie placówki, jak:

I miejsce: ZESPÓŁ SZKÓŁ IM. BOHATERÓW WESTERPLATTE W JABŁONCE
Za: „ponadprzeciętny wkład na rzecz edukacji ekologicznej z zakresu gospodarki obiegu zamkniętego oraz aktywizację uczniów i uczennic poprzez działania prośrodowiskowe, które swym zasięgiem obejmują nie tylko szkołę, ale i lokalną społeczność”.

II miejsce: TECHNIKUM NR 2 W ZESPOLE SZKÓŁ NR 2 IM. ST. KONARSKIEGO W BOCHNI
Za: „włączenie różnorodnych modeli gospodarki obiegu zamkniętego do programu nauczania zawodowego oraz uzbrajanie uczniów i uczennic w kompetencje prośrodowiskowe, które w przyszłości będą dla nich stanowić cenne narzędzie na rynku pracy”.

III miejsce: TECHNIKUM NR 1 W ZSTiP IM. ST. STASZICA W NOWYM TARGU
Za: „uwrażliwianie uczniów i uczennic na kwestię ochrony środowiska, ale także za łączenie edukacyjno-GOZ-owych inicjatyw z działaniami integracyjnymi oraz działalnością charytatywną.

 

Nadrzędnym celem konkursu jest upowszechnianie modeli gospodarki obiegu zamkniętego w naszym regionie, a także promowanie tych przedsiębiorstw i szkół, które działają zgodnie z ideą zrównoważonego rozwoju.

Kapituła III edycji konkursu podkreślała, że wiele z zaprezentowanych rozwiązań ma charakter innowacyjny nie tylko na skalę Małopolski, ale i ogólnokrajową. A wszyscy uhonorowani tytułem Liderów GOZ Małopolski 2024 w swojej działalności wyróżniają się ponadprzeciętną dbałością o ochronę środowiska oraz klimatu.

W najbliższych dniach na łamach Dziennika Polskiego ukaże się relacja z gali rozdania nagród, a także specjalny dodatek, w którym będzie można przyjrzeć się bliżej sylwetkom zwycięzców, a także poznać szczegóły ich modeli ekologiczno-biznesowych.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom wydarzenia dziękujemy za udział!